Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13967646



*

nr 1396 7646


Frank Olsson

(f. 1954), Sverige


Skulptur, Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm


Kondition: skruv på sockel

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2021
kl 18:55:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/5 20:04:44 1      600 kr
10/5 18:27:40 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Frank Olsson

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Läs mer om Frank Olsson
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: frank olsson keramik konsthantverk skulptur sockel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr